Jászsági Rádiósok Egyesülete: a 2014-es év eredményei

2014-12-15 17:44:40

A Jászsági Rádiósok Egyesületének jelenleg 30 fő az átlagos létszáma, s aktív sportigazolással a Magyar Rádióamatőr Szövetségen keresztül tíz egyesületi tagunk rendelkezik. A fiatalok képzésében is volt sikerünk, bár az internetes, digitalizált világban nagyon nehéz új érdeklődőket találnunk. Tagjaink közül egy új rádióamatőr 2014-ben vizsgázott le és kapta meg egyéni hívójelét.

Egyesületünk a rádióklubok közötti országos URH éterversenyeken rendre az első 10 klub között szerepel. Megalakulásunk óta mindig az URH éterversenyzés volt a fő tevékenységünk. Részt vettünk a XX. Jász Világtalálkozón. Ennek alkalmából alakítottunk egy speciális hívójelet – HG20JÁSZ –, amely három hónapig volt hallható a sávokban. Közel 2000 különböző amatőrtárssal, 250 különböző országgal létesítettünk összeköttetést.

A HG7KLF kollektív hívójellel a Galyatető mellett található piszkéstetői versenyállomásunkról az éves Magyar Kupa URH országos versenyen a 3. helyezést értük el, épphogy lecsúszva a dobogó második fokáról. Egyéni hívójellel Magyar Kupa URH versenyen HA7MB Bugyi István 1. helyezett 144Mhz-432Mhz, HA7NS  Kövér Béla 3. helyezett 144Mhz-432Mhz, HA9MDP/p Barnóczki Péter 3. helyezett 144Mhz-432Mhz. A HA-UHF-VHF versenyen HA7MB Bugyi István 1. helyezett 144Mhz-432Mhz, HA7NS  Kövér Béla 4. helyezett 144Mhz-432Mhz. Országos Bajnokságon HA7MB Bugyi István 3, helyezést ért el a vegyes  fordulóban, míg HA7NS  Kövér Béla  4. helyezett lett vegyes fordulóban távíró-távbeszélő üzemmódban. A CQ Budapest országos versenyen 1. helyezést ért el HA7NS Kövér Béla amatőrtársunk. HA-DX Rövidhullámú országos versenyen HA7JTR Kiss László az első lett 160m-en.

Arra törekszünk, hogy 2015-ben is kiemelkedő teljesítményt nyújtsunk és minél több érdeklődővel megismertessük tevékenységünk szépségét és hasznosságát. A város kulturális- és sporteseményeihez kapcsolódó rendezvényeken jelenlétünkkel aktívan kívánunk szerepelni a továbbiakban is.

Jászsági Rádiósok Egyesülete

5100 Jászberény, Rákóczi út 37.

Adószám: 19218449-1-

Telefon: 06-30/3413-526

E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.