Még várat magára az első tavaszi győzelem

A labdarúgó NB III Keleti-csoportjának 25. fordulójában, vasárnap délután a Balassagyarmati VSE vendégeként lépett pályára a Jászberényi FC csapata. A küzdelmes, kevés helyzetet hozó találkozón nem született gól.

A bajnokság tavaszi negyedi fordulójában a hatodik helyen álló, tehát az élmezőnyben tanyázó Balassagyarmati VSE vendégeként szerette volna idei első győzelmét megszerezni a Jászberényi FC. Ez nem tűnt egyszerűnek, mert a házigazdák is az élmezőnyben tanyáznak.

Mindkét csapat győzelemre játszott, de csak kevés helyzetet sikerült kialakítaniuk a 90 perc során. A küzdelem dominált a találkozón, s egyik csapat sem tudott a másik fölé kerekedni. Hogy gól nem született a találkozón, az egyrészt a rosszul célzó csatároknak, másrészt a jól védő kapusoknak volt köszönhető. A mérkőzés képe alapján a döntetlen igazságos eredménynek mondható.

Balassagyarmati VSE – Jászberényi FC 0-0

A találkozót követően a két vezetőedző értékelte a látottakat:

Nagy Tibor, a Balassagyarmati VSE vezetőedzője: - Csak gratulálni tudok a fiúknak, nagyon odatették magukat. Helyenként jól játszottunk. A második félidőben elkezdtük járatni a labdát, voltak is lehetőségeink, hogy megszerezzük a vezetést, de nem sikerült gólt szereznünk. Ezzel együtt is le a kalappal játékosaim előtt, aki bizonyították, hogy igazi sportemberek.

Németh Gyula, a JFC vezetőedzője: - Tudtam, hogy nem lesz egyszerű mérkőzés, de még annál is nehezebb lett. Ez egy küzdelmes 0-0 volt. Nagyon szerettük volna megszerezni első tavaszi győzelmünket, de nem nagyon volt ma több bennünk. Igazán csak a küzdelem dominált. Ebben felvettük a versenyt a hazaiakkal. Bíztam, hogy egy pontrúgásból sikerül megszereznünk a győzelmet, de ez a lehetőség az ellenfelünkben is benne volt. Néző szempontból ez egy jó 0-0 volt, mert a gól végig benne volt a mérkőzésben, de ez ma egyik csapatnak sem sikerült. Megyünk tovább és ellenfelünknek is sok sikert kívánok.